ISTRAŽIVAČKI TIM

izv.prof.dr.sc. Dunja Anđić
voditeljica projekta - dunja.andic@uniri.hr
je izvanredna profesorica na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, gdje predaje kolegije Pedagogija održivog razvoja i Metodika prirode i društva. Autorica je brojnih znanstvenih radova, sveučilišnog udžbenika, priručnika i znanstvene monografije. Bila je suradnica na nekoliko znanstvenih projekata te voditeljica UNIRI plus projekta „Povezanost s prirodom, organizacija slobodnog vremena djece mlađe školske dobi i digitalne tehnologije“. Bila je voditeljica katedre za metodike prirodnih i društvenih znanosti od 2016.-2019., a trenutačno obnaša funkciju šefice katedre za društvene znanosti Učiteljskog fakulteta u Rijeci. Bila je i još uvijek obnaša funkcije članice više povjerenstava na fakultetskoj i sveučilišnoj razini (Erasmus koordinator (2013.), predsjednica Etičkog povjerenstva (do 2023.), članica Stegovnog povjerenstva, članica povjerenstva za priznavanje prethodnog učenja, nekoliko mandata članica sveučilišnog povjerenstava za akademsko priznavanje razdoblja studija i inozemnih kvalifikacija, članica povjerenstva za izdavaštvo Učiteljskog fakulteta u Rijeci, osnivačica i voditeljica Alumni Kluba Učiteljskog fakulteta u Rijeci, članica ispitnog povjerenstva za polaganje stručnih ispita učitelja u razrednoj nastavi u Primorsko-goranskoj, Ličko-senjskoj i Istarskoj županiji), te članica uredništva nekoliko znanstvenih časopisa. Dobila je nagradu za nastavnu izvrsnost Sveučilišta u Rijeci u akademskoj godini 2022./2023.

prof.dr.sc. Sanja Tatalović Vorkapić
sanjatv@ufri.uniri.hr
je redovita profesorica psihologije i prodekanica za znanost i osiguravanje kvalitete Učiteljskoga fakulteta u Rijeci. Nositeljica je kolegija: Opća psihologija, Razvojna psihologija, Psihologija ranog učenja i poučavanja, Osnove psihologije učenja i poučavanja, Emocionalna inteligencija, The Psychology of child well-being, Pozitivna psihologija, Metodologija kvantitativnih istraživanja, te programa Mikrokvalifikacije Mentalno zdravlje i dobrobit u odgoju i obrazovanju u okviru kojeg drži tri kolegija: Mentalno zdravlje, dobrobit i profesionalni razvoj odgajatelja i učitelja; Mentalno zdravlje i dobrobit djece u odgojno-obrazovnom kontekstu; te PROMEHS kurikul za mentalno zdravlje u odgoju i obrazovanju. Svoje bogato radno iskustvo iz dječjega vrtića, osnovne škole, srednje škole te sustava zdravstva u kombinaciji sa suvremenim istraživanjima nastoji prenijeti u radu sa studentima Učiteljskoga fakulteta. Njezin istraživački rad prepoznaje se u nekoliko područja psihologije: biološkoj psihologiji, psihologiji ličnosti (ličnost u odgoju i obrazovanju), pozitivnoj psihologiji, dobrobiti djece i odgajatelja/učitelja, prijelaznim periodima djece, te metodologiji istraživanja (razvoj mjernih instrumenata). Dobitnica je nagrade za Znanost Zaklade Sveučilišta u Rijeci za ak. g. 2014/15, te za Nastavnu izvrsnost Sveučilišta u Rijeci za ak. g. 2016/2017. Obnašala je funkciju prodekanice za razvoj studijskih programa i osiguravanje kvalitete, Šefice katedre za obrazovne znanosti, članice Odbora za kvalitetu Učiteljskoga fakulteta, članice Sveučilišnoga odbora za kvalitetu, članice Etičkoga povjerenstva, članice Povjerenstva za programe kreditiranja studenata, te Erasmus i YUFE koordinatorice. Voditeljica je sedam znanstvenih, stručnih i infrastrukturnih projekata. Napisala je i objavila ukupno 220 uglavnom znanstvenih radova, četiri autorske i pet uredničkih knjiga, tri skripte, sedam priručnika i dva rječnika. Do sada je mentorski vodila 55 studenta. Održala je 170 izlaganja na različitim domaćim i stranim znanstvenim i stručnim skupovima. Redovito provodi recenzije, članica je inozemnih uredništva i niza znanstveno-strukovnih udruženja. Glavna je urednica znanstvenog časopisa Odgojno-obrazovne teme i predsjednica je Europske mreže za socijalno-emocionalne kompetencije djece i mladih – ENSEC.

Željka Ivković Hodžić, predavačica
zeljka.ivkovic@uniri.hr
je predavačica na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, gdje zadnjih deset godina predaje sociološke i metodološke kolegije. Njezini znanstveni interesi uključuju ekonomsku socijalizaciju djece i mladih, diskurse o djeci i djetinjstvu, feminizaciju i društveni status odgajateljske i učiteljske profesije te vrijednosne orijentacije i stavovske strukture različitih populacija u obrazovnom sustavu. Objavila je 19 znanstvenih članaka i poglavlja u knjigama, sudjelovala na više od 20 znanstvenih skupova i nekoliko znanstvenih projekata, uključujući „Kultura odgojno-obrazovne ustanove kao čimbenik sukonstrukcije znanja“ (13.10.2.2.01., Sveučilište u Rijeci) i „Modernizacija, obrazovanje i ljudska prava“ (Erasmus+, KA2).

Melanija Mohorić, doktorandica
mmohoric@ffri.uniri.hr
diplomirala je na Učiteljskom fakultetu u Rijeci 2018. godine, a trenutno studira na Poslijediplomskom sveučilišnom (doktorskom) studiju Pedagogija u Rijeci. Radi kao učiteljica razredne nastave u riječkoj Osnovnoj školi Kozala te kao naslovni asistent na Filozofskom fakultetu u Rijeci na Odsjeku na Pedagogiju gdje drži vježbe iz Didaktike 2. Područje istraživačkog interesa joj je didaktika pri čemu ju ponajviše zanimaju pristupi, metode i strategije učenja i poučavanja u različitim kontekstima.